Wetportál - návod k použití

Čtěte prosím naši prosbu.

Úvod.

Stránky Wetportálu jsou koncipované jako služba pro všechny, kteří mají rádi zábavu v mokrém oblečení. Rozebírat zde proč, není předmětem tohoto návodu - podívejte se na stránky Povídání. K tomu je dobré sehnat více lidí, a to je právě jedním z cílů Wetportálu.

Činnost a možnosti Wetportálu jsou závislé na tom, zda jste registrovaní a přihlášení či nikoliv. Co tedy Wetportál nabízí:

Nepřihlášeným:

Přihlášeným navíc:

Popis stránek Wetportálu.

Upozornění: Stránky "Detail osoby", "Detail akce" a osobní stránky lidí a klubů se otevírají v nových oknech. Pokud jsou tato okna otevřena, po kliknutí na další osobu, klub, ... nedojde k otevření nového okna, jen k aktualizaci dat v již otevřeném okně. U některých prohlížečů ale toto okno zůstane "v pozadí", takže kliknutí zdánlivě neprovádí žádnou operaci. V tom případě doporučujeme buď tato okna zavírat, nebo si je umístit na plochu tak, abyste viděli do obou z nich.
Dále u starších versí prohlížeče Netscape (a možná i jinde) nedochází k obnovení okna po přihlášení, takže i po něm se jeví jako nepřihlášené. Řešením je v tom případě kliknout na "Reload", "Aktualizovat" či tak nějak podobně - podle typu prohlížeče. Více podrobností u přihlašování a odhlašování.

Stránka Lidé:

Na stránce Lidé jsou v abecedním pořádku vypsány registrované osoby. Nepřihlášeným se zobrazují jen ty osoby, které si zvolily "Zviditelnit registraci všem návštěvníkům". Kliknutím na jméno osoby lze otevřít stránku detailů o osobě, kliknutím na klub otevřít stránku klubu, na e-mailu lze dotyčné osobě poslat mail a konečně na adrese www stránky otevřít tuto stránku. Pokud osoba vyplnila "Pár slov o sobě", zobrazuje se jejich začátek na druhém řádku. Na konci prvního řádku je ikona, která vám umožňuje poslat vzkaz příslušné osobě a dále přečíst si vzkazy adresované vám, pokud na tuto ikonu kliknete na svém řádku. Tam se zobrazuje jen, pokud nějaké vzkazy máte.

Stránka Kluby:

Na stránce Kluby jsou v abecedním pořádku vypsány registrované kluby. Kliknutím na jméně klubu nebo na www adrese je možné otevřít stránku klubu, kliknutím na e-mailu poslat do klubu mail. Dále na této stránce lze registrovat nové kluby, a pokud je klub registrován vámi, lze kliknutím na "změnit" měnit registrační údaje klubu.

Stránka Akce:

Zde se zobrazuje přehled registrovaných akcí, seřazených podle datumu konání. V tabulce se nejdříve zobrazují typ a stav akce (viz legenda na stránce). Kliknutí na jméně akce otevře stránku detailu akce. Má-li akce uveden omezený počet účastníků, je uveden spolu s okamžitým stavem rezervací. Je-li ještě volno, můžete si kliknutím na "rezervovat" rezervovat účast na akci, jste-li přihlášeni. Otázky toho, jak se řeší rezervace (do kdy a za jakých dalších podmínek platí) určuje a hlídá si ten, kdo akci registroval.

Stránka Lokality:

Bylo by krásné se u vody scházet se stejně smýšlejícími lidmi. Proto se vám zde snažíme navrhnout pár míst, kde se lze scházet, nebo která jsou prostě jinak pro wetlook vhodná. Akce jsou zařazovány administrátorem Wetportálu po obhlídce místa a získání potřebných informací. Nicméně - pokud o něčem víte, pošlete mám o něm informaci mailem.

Stránka Povídání:

Obsahuje podstránky "O wetlook", "Pro wetlook", "Proti wetlook", "Slovníček pojmů" a "Anketa o wetlook". Zde jsme se pokusili vyjádřit své názory na wetlook. Vy naopak můžete své postoje předat ostatním prostřednictvím ankety (jste-li přihlášeni). Případné připomínky či podněty nám pošlete.

Stránka Odkazy:

Na této stránce chceme shromažďovat odkazy na další české a slovenské stránky týkající se wetlook problematiky wetlook. Ze zahraničních uvádíme jen pár těch, které pokládáme za opravdu pozoruhodné. Neboť škála stránek wotlook ve světě je nesmírně bohatá :-) narozdíl od naší republiky :-(

Registrace osoby.

Jak je vidět, možnosti registrovaných jsou o mnoho bohatší. Pokud se tedy rozhodnete u nás zaregistrovat, klikněte na "Registrovat" v horní liště, nebo na "zaregistrujte se" na stránce Lidé. Objeví se vám registrační formulář, kam vyplníte své údaje. Vyžadované údaje jsou zvýrazněny šipkou a nejdůležitější z nich jsou Login, Heslo a e-mail.
 
Položka
Význam
Povolené hodnoty
Login
Tento údaj budete vyplňovat při přihlašování na Wetportál do kolonky "Login", "Uživatel" a podobně - podle typu prohlížeče. Malá písmena nebo čísla, bez mezery, 3-10 znaků.
Plné jméno
Toto jméno bude zobrazováno ostatním návštěvníkům. Max 30 znaků.
Heslo
Heslo je druhý údaj, který budete potřebovat k přihlášení na Wetportál. Do databáze je ukládán v kryptovaném tvaru, takže ani administrátor databáze nemá možnost ho zjistit. Ale pozor: Při registrování na Wetportál nevyplňujte! K nastavení hesla dojde v procesu registrace později - viz poznámka. Malá písmena nebo čísla, bez mezery, 5-10 znaků.
Registraci zviditelnit 
Zadejte komu se mají vaše údaje zobrazovat.  
Místo
Ke kontaktu (kvůli tomu se registrujete) je místo vašeho bydliště hodně podstatné. Max 50 znaků.
Klub
Můžete vybrat z existujících klubů, pokud jste některého z nich členem. Pokud jste členem dosud neregistrovaného klubu, musíte nejprve registrovat sebe, pak jako registrovaný zaregistrovat klub a nakonec se do něho přiřadit.  
Telefon
Můžete uvést jedno své kontaktní telefonní číslo. 9 číslic národního čísla.
Telefon zveřejnit
Pokud zvolíte "ano", bude se zobrazovat na vaší stránce detailů. Hodnota "ne" je připravena pro budoucí použití.  
ICQ
Zde můžete uvést své ICQ číslo, pokud si přejete, aby vás ostatní pomocí něho mohli kontaktovat. ICQ číslo - max 9 číslic.
WWW stránka
Můžete zadat adresu své osobní www stránky. Webová adresa bez "http://" a končící buď lomítkem, nebo souborem - například: "wetportal.wz.cz/portal.php". Max 100 znaků.
 e-mail
Uveďte svůj e-mail. Tato hodnota musí být skutečně existujícím a vaším e-mailem, neboť pomocí ní bude dokončena vaše registrace. Max 30 znaků, kontrola formátu e-mailu.
 Pohlaví
Zadejte pohlaví.  
Věk
Zadejte svůj věk. Hodnota bude přepočtena na rok vašeho narození, a tudíž i do budoucna bude (zhruba) odpovídat. Nebudete ji muset rok co rok měnit. 2 číslice.
Zájmy
Zde máte možnost v hrubých rysech uvést o co se zajímáte. Přitom:
Nezajímám se = nelíbí se vám to,
Pasivně = jen koukat (obrázky, osoby),
Aktivně = sám se zúčastňovat.
 
 Pár slov
Zde máte možnost napsat o sobě pár slov ostatním. Prvních 100 znaků se bude zobrazovat v přehledu na stránce Lidé, celý text na detailu vaší osoby. Povolené jsou HTML tagy: <b>, <u>, <i>, <a>
Fotografie
Můžete uložit vaši fotografii. Ográzek ve formátu jpg nebo gif upravte na 500x500 bodů a vyberte jej tlačítkem "Browse", "Najít" či podobně - podle prohlížeče. Nevyplňovat při změnách, když si změnu fotografie nepřejete. Naopak sem klepněte něco, co není souborem v případě, že chcete svoji fotku z Wetportálu odstranit. Obrázek jpg nebo gif, max velikost 512kB.

Stejný formulář slouží i k úpravám vašich údajů, pokud jste již přihlášeni. V tom případě se vám otevírá s již vyplněnými údaji, které jste uložili minule. Jen fotografie se nezobrazuje.
UPOZORNĚNÍ: Po odeslání registrace bude na adresu, uvedenou v položce e-mail poslán mail s přístupovým kódem. K dokončení registrace pokračujte na stránce, uvedené v mailu. (Pokud váš poštovní program nepodporuje HTTP odkazy, zkopírujte celý kód (řádek nebo více) do řádky "Adresa" v prohlížeči.) Na této stránce budete vyzváni k nastavení vašeho přístupového hesla.

Změna registračních údajů osoby.

Ke změně registračních údajů jsou dvě cesty:

1. Bez přihlášení na Wetportál:

Klikněte na "Registrovat" v horní liště, nebo na "zaregistrujte se" na stránce Lidé. Objeví se vám registrační formulář, kam vyplníte své údaje. Login a heslo musí souhlasit s tím, co máte na Wetportále uloženo. Klikněte na "Odeslání registrace" a vaše údaje budou změněny.

2. S přihlášením na Wetportál:

Jste-li přihlášeni, klikněte na "Měnit registraci" v horní liště, nebo na "změnit registrační údaje" na stránce Lidé. Objeví se vám registrační formulář, kam vyplníte své údaje. Login se vám v tom případě nezobrazuje a není možnost jeho změny. Heslo můžete změnit tím, že vyplníte nové, jinak nechte nevyplněné. Klikněte na "Odeslání registrace" a vaše údaje budou změněny.
UPOZORNĚNÍ: Pokud změníte při změně údajů ve vaší registraci hodnotu e-mail, bude se opakovat potvrzení vaší registrace mailem na uvedenou adresu a povolení administrátorem Wetportálu. Do té doby ztratíte možnost přihlášení na Wetportál!

Vymazání registrace osoby.

Jste-li přihlášeni, najděte si na stránce "Lidé" svou registraci a klikněte na své jméno. Objeví se stránka detailů. Vymazání registrace je možné kliknutím na "vymazat registraci" dole na stránce.

Přihlášení.

Klikněte na horní liště na odkaz "Přihlásit". Objeví se vám přihlašovací okno se dvěma kolonkami - např. "Jméno" a "Heslo" (podle typu prohlížeče). Do nich zadejte hodnoty Login a Heslo, které jste použili při registraci. Objeví se vám potvrzovací okno a po návratu zpět budete přihlášeni. Jen u některých prohlížečů (starší verse Netscape) musíte ručně obnovit obsah okna (tlačítko "Reload"), nebo přejít na jinou stránku, aby se vaše přihlášení projevilo. Toto přihlášení platí pro dané okno prohlížeče a všechny jeho potomky vzniklé operací "Nové okno" (Ctrl-N v Internet Exploreru a Netscape). Potvrzovací okno přihlášení rovněž obsahuje upozornění na vzkazy, pokud nějaké na Wetportále máte uložené. Kliknutím na "Přečíst vzkazy" si je můžete přečíst.

Odhlášení.

Odhlásit je možné pomocí odkazu "Odhlásit" v horní liště (doporučeno!), nebo zavřením všech oken prohlížeče. Při použití odkazu "Odhlásit" se nejprve objeví nové přihlašovací okno, které je nutné odeslat s neplatnými údaji - například odklepnout rovnou bez vyplnění hesla. Nejrychlejší je smazat přitom i jméno, neboť jinak se toto okno objeví ještě jednou. Toto je jediná nevýhoda použitého způsobu autentifikace uživatelů. Naopak Wetportál nepotřebuje ukládat žádné údaje do prohlížeče (cookies).

Registrace klubu.

Registrační formulář lze otevřít kliknutím na "zaregistrujte se" na stránce "Kluby", jste-li přihlášeni na Wetportál. Pro registraci je třeba vyplnit pouze tyto údaje:
 
Položka
Význam
Povolené hodnoty
Název
Zadejte název vašeho klubu či party. Max 50 znaků.
Místo
Uveďte místo, kde váš klub působí. Max 50 znaků.
e-mail
Uveďte e-mail klubu. Tato hodnota musí být skutečně existujícím e-mailem, neboť pomocí ní bude dokončena registrace klubu. Max 30 znaků, kontrola formátu e-mailu.
WWW stránka
Zde můžete uvést adresu webové stránky vašeho klubu. Webová adresa bez "http://" a končící buď lomítkem, nebo souborem - například: "wetportal.wz.cz/portal.php". Max 100 znaků.
UPOZORNĚNÍ: Po odeslání registrace bude na adresu, uvedenou v položce e-mail poslán mail s potvrzovacím kódem. K dokončení registrace klubu pokračujte na stránce, uvedené v mailu. (Pokud váš poštovní program nepodporuje HTTP odkazy, zkopírujte celý kód (řádek nebo více) do řádky "Adresa" v prohlížeči.) Teprve po potvrzení uvidí ostatní návštěvníci váš klub a budou si moci nastavovat členství v něm. Vy jako registrující osoba však svůj klub uvidíte i před potvrzením a můžete tak měnit registrační údaje klubu.

Změna registračních údajů klubu.

Změna registračních údajů klubu se provádí kliknutím na "změnit" v řádce příslušného klubu na stránce "Kluby", jste-li přihlášeni na Wetportál a jste-li osobou, která klub registrovala. Formulář se v tom případě objevuje již předvyplněný minule zadanými údaji. Opravte údaje a tlačítkem "Odeslání registrace" změníte údaje o vašem klubu. V případě, že byste potřebovali udělat změnu a nejste osobou, která klub registrovala, kontaktujte administrátora Wetportálu.
UPOZORNĚNÍ: Pokud změníte při změně údajů v registraci klubu hodnotu e-mail, bude se opakovat potvrzení registrace mailem na uvedenou adresu - viz výše. Do té doby ztratí všichni návštěvníci možnost přihlášení do tohoto klubu.

Vymazání klubu.

Vymazání klubu se provádí kliknutím na "změnit" v řádce příslušného klubu na stránce "Kluby", jste-li přihlášeni na Wetportál a jste-li osobou, která klub registrovala. Klikněte na odkaz "Zrušit registraci klubu". V případě, že byste potřebovali vymazat klub a nejste osobou, která klub registrovala, kontaktujte administrátora Wetportálu.

Registrace akce.

Registraci akce mohou provést rovněž jen přihlášení návštěvníci a provádí se ze stránky "Akce", kliknutím na "zaregistrujte ji zde". Do registračního formuláře akce se vyplňuje:
 
Položka
Význam
Povolené hodnoty
Název
Zadejte výstižný název akce. Tímto názvem bude akce prezentována návštěvníkům. Max 50 znaků.
Pořadatel
Zde lze použít tři možnosti:
- Pokud akci přádáte vy, nevyplňujte nic.
- Pokud akci pořádá klub, vyberte ho z nabídky.
- Pokud akci pořádá někdo cizí, vyplňte kontakt na něj.
Max 30 znaků.
Typ akce
Můžete určit, komu je akce určena.  
Stav akce
Uveďte v jaké fázi příprav akce právě je. Jen ve stavu "Volná" jsou možné rezervace účasti.  
Termín konání
Uveďte datum zahájení akce. Datum dd.mm.rrrr
Délka
Zde uveďte na kolik dnů akce je. Dvě číslice
Místo
Uveďte místo, kde se akce bude konat. Je lépe uvést ho i v případě, kdy více podrobností bude na stránce akce. Max 30 znaků.
Začátek
Sem vyplňte hodinu začátku či srazu n akci. Čas hh:mm
Konec
Sem patří hodina konce akce. Uveďte jen v případě, kdy to má smysl. Čas hh:mm
Cena
Pokud bude akce něco stát, vyplňte výši vstupného. Čtyři číslice
Fotografování
Uveďte, zda mohou účastníci na této akci fotografovat nebo pořizovat záznam na video.  
Max. počet účastníků
Uveďte v případě, že počet míst je omezen, jinak vyplňte "0" Tři číslice
Stránka
Zde můžete uvést adresu webové stránky s podrobnostmi o akci. Webová adresa bez "http://" a končící buď lomítkem, nebo souborem - například: "wetportal.wz.cz/portal.php". Max 100 znaků.
Popis
Uveďte co nejpodrobnější popis akce. Můžete zestručnit v případě, že podrobnosti akce jsou uvedeny na zvláštní stránce akce. Povolené jsou HTML tagy: <b>, <u>, <i>, <a>
UPOZORNĚNÍ: Registrace akce na Wetportál musí být potvrzena administrátorem portálu. Je to uděláno z důvodu obrany před nesmysly. Administrátor pouze skoukne smysluplnost údajů a akci potvrdí. Do údajů nebude zasahovat, v případě nedostatků se spojí s registrující osobou. Potvrzení lze očekávat v pracovních dnech do následujícího dne, během víkendu nejspíše až v pondělí. Registrující osoba však svou akci vidí i v této době a může tak měnit registrační údaje akce.

Změna registračních údajů akce.

Změnu rezervačních údajů můžete provést po přihlášení tak, že na stránce "Akce" kliknete na název příslušné akce, čímž si zobrazíte stránku detailů akce. Jste-li osobou, která akci registrovala, máte možnost měnit údaje kliknutím na "změnit registrační údaje o akci" dole na stránce. Otevře se vám předvyplněné registrační okno, ve kterém změňte co potřebujete a pak klikněte na "Odeslat vyplněnou registraci".

Vymazání akce.

Změnu rezervačních údajů můžete stejně jako změnu údajů provést po přihlášení kliknutím na název příslušné akce na stránce "Akce", čímž si zobrazíte stránku detailů akce. Jste-li osobou, která akci registrovala, máte možnost měnit údaje kliknutím na "akci smazat" dole na stránce.

Rezervace akce.

Jste-li přihlášeni na Wetportál, můžete si rezervovat místo na akcích, které mají omezený počet účastníků. Na stránce "Akce" klikněte na odkaz "rezervovat" v řádce příslušné akce. Objeví se vám rezervační formulář, kde vyplníte pouze počet míst, která chcete rezervovat. Pak rezervaci odešlete tlačítkem "Odeslání rezervace".

Změna rezervačních údajů.

Jste-li přihlášeni na Wetportál, můžete upravit svoji rezervaci místa na akcích, které mají omezený počet účastníků. Na stránce "Akce" klikněte na odkaz "rezervovat" v řádce příslušné akce. Také můžete postupovat ze stránky "Lidé" na svou stránku detailů, kde je uveden přehled vašich rezervací, kde kliknete na "změnit" na řádku příslušné akce. V obou případech se vám objeví stejný rezervační formulář předvyplněný vašimi předchozími údaji. Změňte počet míst, která chcete rezervovat. Pak rezervaci odešlete tlačítkem "Odeslání rezervace".

Vymazání rezervace.

Svoji rezervaci můžete zrušit tím, že na stránce "Akce" kliknete na odkaz "rezervovat" v řádce příslušné akce, a na formuláři který se vám objeví kliknete na "Zrušit rezervaci akce".

Zjištění vašich rezervací.

Své vlastní rezervace můžete najít na stránce detailu vaší osoby, který si můžete otevřít jste-li přihlášeni kliknutím na svou osobu na stránce "Lidé". Na stránce se vám zobrazí přehled vámi rezervovaných akcí. Kliknutím na "změnit" v řádku příslušné akce se vám objeví rezervační formulář předvyplněný vašimi předchozími údaji. Změňte počet míst, která chcete rezervovat. Pak rezervaci odešlete tlačítkem "Odeslání rezervace".

Zjištění rezervací na akci.

Rezervace míst na vámi registrovanou akci můžete jste-li přihlášeni na stránce detailu akce, kterou otevřete kliknutím na jméno akce na stránce "Akce". V dolní části uvidíte přehled lidí, kteří si účast na akci rezervovali. Z tohoto místa jim také můžete jednotlivě poslat maily s informacemi k akci.

Poslání vzkazu osobě.

Poslat vzkaz osobě lze ze stránky "Lidé" nebo ze stránky detailu osoby, kliknutím na ikonu vzkazu - na detailu i na text "Poslat vzkaz". Objeví se okno vzkazu, kam pouze vyplňte text vzkazu a stiskem "Odeslat vzkaz" vzkaz odešlete. V poli textu jsou povolené HTML tagy <b>, <u>, <i>, <a>.

Přečtení vzkazů.

Přečíst si vzkazy, určené vám, můžete jednak ihned po přihlášení kliknutím na "Přečíst vzkazy"v potvrzovacím okně přihlášení, nebo ze stránky "Lidé" kliknutím na ikonu vzkazu na vašem řádku. Tato ikona je zde vykreslena, jen pokud nějaké vzkazy máte a najetím myší na ni lze v hintu přečíst jejich počet. Po kliknutí se v obou případech otevře okno "Vzkazy",kde jsou všechny vaše vzkazy zobrazeny. Na konci řádku jsou dvě ikony, které umožňují odpovědět odesílateli a smazat přečtený vzkaz.
 

Na závěr prosba:

Wetportál je první aplikací této velikosti, kterou autor stránek vytvořil. Přes důkladné testování je možné, že se někde v běhu mohou objevit nějaké nedodělky či chyby. V tom případě vás prosíme o shovívavost a především o to, abyste nám o chybě poslali zprávu s co nejpodrobnějším popisem. Pokusíme se chybu co nejrychleji opravit. Společně tak Wetportál vyladíme k perfektní činnosti.

Dalším problémem, který se může vyskytnout, může být stav, kdy zjistíte, že Wetportál neumožňuje něco, co byste potřebovali. (Například nejde zadat vaše e-mailová adresa nebo www stránka, formulář vytrvale hlásí chybný formát.) I v tomto případě vás prosíme, nezanevřete na nás, ale pošlete nám váš námět nebo problém mailem. Pokusíme se zjistit, co se v tom dá udělat.

Buďte nám nakloněni, děláme Wetportál pro vás.
Za autory stránek Wetportálu
webmaster a administrátor fanatik