Úvodní stránka | Lidé | Kluby | Akce | Lokality | Povídání | Odkazy | Návod
Registrovat
Přihlásit
Jste nepřihlášený
Pokud jste tu poprvé přečtěte si návod.
Pomozte s propagací Wetportálu.  Pošlete nám mail.
Zpět na úvodní stránku portálu. Zde najdete informace o lidech, kteří mají koupání v šatech rádi. Také se můžete registrovat. Pokud si chcete zařádit s více lidmi, hledejte kluby a party zde. Seznam zaregistrovaných mokrých akcí. Pořádáte také něco? Registrujte to zde. Hledáte místa, kde se lze namáčet? Pár slov pro lidi, kteří to ještě nezkusili. Hledáte, kde jsou další především české stránky o koupání v šatech?


O wetlook

Proč wetlook ano

Proč wetlook ne

Slovníček pojmů

Anketa o wetlook

Poslat mail.
 

O koupání v šatech (neboli wetlook)

Wetlook znamená koupání (či jiné namáčení) v oblečení.

Lidstvo žilo v těsném kontaktu s vodou odjakživa. Ale v dnešní době se snažíme svá těla co nejvíce od vody - i od přírody celkově - izolovat. Stavíme betonová sídliště, kde kontakt s přírodou je minimální a nežádoucí. Vytváříme umělé klima i světlo. Od přírody se izolujeme oblečením i obutím. Kolik lidí dneska třeba rádo chodí bosky? Koupání v oblečení je tedy mimo jiné i snahou o těsnější sepjetí s přírodou a jejími živly, mezi kterými je voda na předním místě.

Voda je kolébkou života. Naše tělo se skládá z 95% [upřesnit!!!] z vody. Při nedostatku vody organismus hyne. Rychleji hyne již jen při nedostatku vzduchu. Ve vodním prostředí se odehrávají naše životní pochody včetně vlastního aktu početí a zrození.

Do okamžiku zrození žije člověk kompletně v kapalině. A nezdá se, že by mu to nějak vadilo. Stojí za úvahu, není-li biblický příběh o ráji a vyhnáním z něho do bídného světa mystickým podobenstvím o prenatálním věku a zrození.

Namáčet se v šatech a mokré oblečení vůbec je velmi nekonvenční. Řada lidí to dělá právě kvůli tomu, chtějí tím do světa oznámit svoji svobodomyslnost. Někteří milují pohled na osoby opačného pohlaví v mokrém, které tak nádherně trochu odhaluje, trochu ukrývá. A někteří třeba jen mají rádi ten expresivní pocit doteku s mokrou látkou, která se nad hladinou báječně lepí na tělo a tíží, zatímco pod hladinou se zase vznáší okolo těla jako v beztížném stavu. V parných dnech mokré oblečení chladí a zabraňuje přehřátí či spálení od Slunce. V chladnějších dnech naopak zase oblečení hřeje při koupání. Kdo má rád vodu ale ne zimu, si vhodným oblečením může prodloužit svoji koupací sezónu. A jsou aktivity, kde je vhodné oblečení i ochrannou pomůckou. Například vodáci by bez vhodných bot do vody hodně riskovali poranění na chodidlech. Vůbec jakékoli brození neznámou řekou či potokem je bez obutí hazardem. Přidá-li se k tomu nutnost prodírat se přitom křovím, náplavami nebo mezi balvany, jsou vhodné kalhoty a tričko nutností. A při různých "adrenalínových" zábavách se takovéto podmínky vyskytují.

K wetlook se hlásí lidi, kteří si uvědomili, že právě ten prožitek mokrého oblečení je pro ně na podobných zábavách to hlavní. Prožíváme to velmi silně, moc se nám to líbí a rádi bychom tyto zážitky naučili vnímat i ostatní. Myslíme si že je škoda, že o to ostatní přichází!

Dále u nás převládá názor, že namáčení ve vodě je často jen předstupněm k dalším ještě odvážnějším a praštěnějším zábavám, kterými jsou hrátky s různými hustšími mazlavými hmotami, jako je například bláto. Nebo různé hmoty z potravinářské oblasti, například puding, jogurt, šlehačka a podobně. Máme za to, že ten, kdo má rád vodu v oblečení, dříve nebo později začne mít rád i tyto věci.Přidejte si na své stránky odkaz na wetportal: Jste 35787. návštěvník této stránky.
Stránky jsou optimalizovány pro Microsoft Internet Explorer 5.5
a rozlišení obrazovky 1024 x 768 bodů.